Logo-purple

DE УКР ENG

Про нас

ПРО НАС

Історія ідеї фестивалю починається у невеличкому барі «Макулатура» у Тбілісі. Дух психогеографії химерним чином поєднав двох поціновувачів derivé: Юлію Куліш, літературознавицю з України, та Яцека Сласкі, культурного журналіста з Німеччини. Неочевидний збіг обставин, доповнений актуальністю психогеографії, не залишив нам іншого виходу, як організувати подію, що об’єднає сучасних експертів та експерток, шанувальників та шанувальниць широкого кола психогеографічних питань.

Чому Київ, чому Берлін?

Західноєвропейський мегаполіс, що прагне переосмислити своє минуле, вирішальний політичний гравець, застиглий у стабільності та прогресивній статиці, дім для тисяч мігрантів – з одного боку. Східноєвропейська динамічна столиця, що невпинно бореться за збереження свого минулого, перехрестя історії, дім для революційної думки та дії – з іншого. Що вони можуть сказати одне одному?

Віддалені у соціально-економічному та культурному контекстах, обидві столиці стикаються з однаковою проблемою страхітливих урбаністичних тенденцій. Нині міста наповнені стандартизованою архітектурою, а нестабільна орендна плата погіршує правову безпеку. Загальна неприлаштованість ставить під сумнів уявлення про безпеку для його мешканців та мешканок, особливо якщо йдеться про вразливі групи населення, не кажучи вже про загрозу, яку несе війна.

Незважаючи на це, ми вважаємо, що деструктивні напрями можна простежити, технологічну утопію можна опосередкувати, а естетичний курс можна маневрувати. Порушуючи питання повернення вулиць собі, ми кидаємо виклик нашому ставленню до історії міста та його соціальних, культурних та економічних укладів.

Коло питань

У незалежному фестивалі, що став можливим за підтримки фонду «Hauptstadtkulturfonds», українські та німецькі учасники та учасниці зі сфер історії міста, урбаністики, культурології та мистецтва зберуться разом, аби зануритися у простір сучасного осмислення психогеографії.

у партнерстві із
журналом "dérive"

dérive, заснований у Відні 2000 року, позиціонований як міжнародна платформа міських досліджень на перетині науки, мистецтва та активізму; ініціатива для реалізації міського суспільства. Метою асоціації є донесення суспільно актуальних питань міського простору засобами та методами науки та мистецтва.

Літній випуск dérive про Україну присвячений архітектурним та урбаністичним статтям про Київ і Харків, а також про роль, яку самоорганізація відіграє в українському суспільстві після Євромайдану. Тімоті Снайдер розповідає про думки російського фашистського філософа Івана Ільїна, якого любить цитувати В. Путін. Інші теми випуску: правостороннє просторове планування від організаторів Coronademos на прикладі саксонського міста Фрайберг та інтерв’ю з мистецькою ініціативою New Clients.

Фінансовано

Медіа-партнери:

Партнери:

КОМАНДА

Команда

Організація:
Яцек Сласкі
Юлія Куліш

Консультація:
Аннеке Любковіц
Стефан Бауер

Допомога:
Джіанна Ерке
Таїсія Шевчук

Преса:
Івен Огастен

Дизайн:
Настєй Теор

Фото:
Люка Годек 

Персонал фестивалю:
Даріо Кампо
Езгі Каракоч
Ігнасіо Рівас

Звук / світло:
Паоло Комбз