Logo-green

DE УКР ENG

Учасни_ці

УЧАСНИ_ЦІ

Alexander Steffen

Александер Штеффен

народився 1967 року в Західному Берліні. Ріс у комунальній квартирі в Шьонеберзі, вивчав політологію в FU Berlin, навчався у видавництві Dirk Nishen. Захопився Алленом Ґінзбергом та Reality Sandwiches. Відредагував фотобіографію Вільяма Берроуза. Проводив час, досліджуючи техно-клуби та руїни нового центру Берліна після падіння стіни. З 1999 по 2005 рік був директором галереї мистецтв. Працював на Берлінале 2005. 2009 — початок проекту «Vanishing Berlin».

Подія 1Подія 2

Anastasia Ponomariova

Анастасія Пономарьова

Настя Пономарьова — архітекторка, урбаністка, співзасновниця агенції «Urban Curators» та ініціативи «СO-HATY». Займається перетворенням колишніх промислових територій, тимчасовими міськими трансформаціями та просторами для вимушено переміщених осіб.

Подія 1Подія 2

Anneke Lubkowitz

Аннеке Любковіц

Аннеке Любковіц — літературна критикиня та письменниця. 2018 року вона опублікувала есей «Falling through the map» із SuKuLTuR, а 2020 — антологію «Psychogeography» із Matthes & Seitz. Подальші тексти про міські прогулянки з’явилися в журналі «metamorphosen» та антології «Flexen. Flaneusen*» під редакцією Озлем Дюндар, Мії Ґогрінг, Роні Отман та Леї Сауер (Verbrecher Verlag 2019). Живе і працює в Мюнстері.

Подія 1Подія 2

Chris Petit

Кріс Петі

Кріс Петі народився 1949 року, англійський письменник і кінорежисер. У 1970-х роках був редактором «Time Out» і писав для «Melody Maker». Його перший фільм – культовий британський роуд-муві «Radio On», а фільм 1982 року «An Unsuitable Job for a Woman» був поданий на 32-й Берлінський міжнародний кінофестиваль. Його фільми містять потужні психогеографічні елементи, і він часто співпрацював з письменником Ієном Сінклером. Кріс також написав низку кримінальних романів, зокрема «The Butchers of Berlin» (2016).

Подія

Claudia Basrawi

Клаудіа Басраві

Авторка, ілюстраторка, режисерка, викладачка творчого письма. Народилася в Бейруті, навчалася танцю в Ганноверському університеті музики. Вивчала арабську літературу та історію в Берліні та Дамаску. 2009 року вийшов друком її роман «Mittelmeer Anämie», написаний під час перебування в Дамаску, Бейруті та Каїрі. 2015/16 зрежисерувала і розробила п’єсу про пропаганду та вербування в ім’я Джихаду «El Dschihad». З 2019 року займалася проектом «Beirut — Meeting The Saints» (малюнки, тексти, вистави).

Подія

Dan Voronov

Дан Воронов

Дан Воронов — мультидисциплінарний митець із Києва, який використовує міські простори як контекст та інструмент оповідання для створення унікальних та глибоких вражень.

Подія 1Подія 2

Daniela Fromberg

Даніела Фромберг

Даніела Фромберг (1968 р.) — скульпторка, що використовує потенціал повсякденних, «бідних» матеріалів, вживаних предметів, які вона знаходить довкола. Даніела захоплюється продуктами природи, їжею, звуками і старими будівельними матеріалами, які перетворює на скульптурні аранжування на межі зі звуко-, кіно-, фото- перформансу.

Подія

David Wagner

Девід Ваґнер

Девід Ваґнер, народився 1971 року. Письменник, живе в Берліні. Його роман «Meine Nachtblaue Hose» був опублікований 2000 року, згодом книги «Spricht das Kind», «Vier Äpfel» та «Welche Farbe hat Berlin». Його роман «Leben» отримав премію Лейпцизького книжкового ярмарку 2013 року та премію 2014 року за найкращий іноземний роман року від Китайської Народної Республіки та був перекладений п’ятнадцятьма мовами. 2014 року він був професором світової літератури імені Фрідріха Дюрренматта в Бернському університеті, а в 2017 році — письменником-резидентом в Інсбрукському університеті. 2019 року він опублікував «Der vergessliche Riese», нагороджений Баварською книжковою премією 2023 року.

Подія 1Подія 2

Діма Левицький (Міський театр)

Засновник «Міського театру». «Міський театр» пропонує вистави, у яких простір міста є і сценою, і основною дією. Ініціатива об’єднує мит_ців і дослідни_ць, що міждисциплінарно працюють із різними темами та просторами і створюють аудіоробити, залучаючи сучасних українських композиторів та саунддизайнерів.

Подія 1Подія 2

Євгенія Вассілєв (geräusch[mu’si:k])

geräusch[mu’si:k] – проект звукового мистецтва, заснований 2009 року. За допомогою мистецьких практик, звук подається як естетичний засіб вираження та сприяння радості уважного слухання. Євгенія Вассілєв (Берлін) — художниця, яка займається аудіо-сприйняттям та його різноманітними проявами: перформативними, графічними, скульптурними та інсталяційними.

Подія

Fabian Saul (Flaneur Magazine)​

Фабіан Сауль (Flaneur Magazine)

Фабіан Сауль — головний редактор журналу «Flaneur». «Flaneur» — це спеціалізований журнал, який розповідає глобальні історії в локальному масштабі з вулиць усього світу. Команда журналу живе на місці та створює локальну мережу учасників для кожного випуску. «Flaneur» охоплює складність вулиці, її шари та фрагментовану природу; співпрацює з місцевими жителями, щоби розкопати історію поза домінуючими наративами, дослідити поточні політичні проблеми або просто пролити світло на речі, повз які ми зазвичай проходимо. Ці фрагменти, сплетені воєдино, формують художні та літературні інтерпретації вулиці та переносять читачів в мікросвіт багатьох голосів. Ми розуміємо: вулиці завжди більші зсередини, ніж зовні. Фото: Мальте Сеідель.

Подія

Emily Hunt

Емілі Хант

Букіністичне минуле Емілі Хант сформувало її енциклопедичний підхід до творчості. Хант обрали учасницею Goldrausch Künstlerinnen Projekt 2020 року. Її роботи виставлялися в SCCA (GH), Sonneundsolche (DE), Galerie Wedding (Німеччина) Hans Arp Museum (Німеччина), Museum of Contemporary Art (Австрія), Zitadelle Spandau Museum (Німеччина), Sim Smith Gallery (Велика Британія), Te Uru Waitakere Gallery (Нова Зеландія) і Gallery Monopol (Польща).

Подія 1Подія 2

Grashina Gabelmann (Flaneur Magazine)

Грашина Габельманн (Flaneur Magazine)

Грашина Габельманн — головна редакторка журналу «Flaneur». «Flaneur» — це спеціалізований журнал, який розповідає глобальні історії в локальному масштабі з вулиць усього світу. Команда журналу живе на місці та створює локальну мережу учасників для кожного випуску. «Flaneur» охоплює складність вулиці, її шари та фрагментовану природу; співпрацює з місцевими жителями, щоб розкопати історію поза домінуючими наративами, дослідити поточні політичні проблеми або просто пролити світло на речі, повз які ми зазвичай проходимо. Ці фрагменти, сплетені воєдино, формують художні та літературні інтерпретації вулиці та переносять читача в мікросвіт багатьох голосів. Ми розуміємо: вулиці завжди більші зсередини, ніж зовні. Фото: Маріо Геллер.

Подія

Jacek Slaski

Яцек Сласкі

Яцек Сласкі, народився в Гданську в 1976 році, іммігрував до Берліна разом з батьками, визнаними політичними біженцями. З 1985 року живе в Берліні. Вивчав європейську етнологію та музикознавство в Гумбольдтському університеті, був залучений до літературної сцени та працював фоторедактором у різних книжкових проектах. У 2000-х роках опублікував перші публіцистичні роботи, спочатку для радіо. 2006 року проходив стажування в міському журналі «Tip Berlin», де працює редактором і нині. Його тексти публікувалися в «Berliner Zeitung», «Spex», «Rolling Stone», «Zitty», «Galore» тощо. 2003-2012 співпрацював з мистецьким простором «Zero Project». 2018 року вийшла його книга інтерв’ю «Conversations with Genialen Dilletanten». 2022 року видав книгу «Картинки проти війни» (Verband Schaltzeit) з ілюстраціями українських художників, створеними на тлі нападу Росії на Україну. Окрім того, був співредактором книги ілюстрацій «Kulturbrauerei – 1991 bis heute». Співорганізатор фестивалю Drift!

Подія

Julia Lübbecke

Юлія Люббекке

Роботи Юлії Люббекке присвячені взаємозв’язку між тілом, інституціями та афектами. Її особливо цікавить потенціал бажання чи дискомфорту, які є ключовими темами її міждисциплінарної практики. Роботи Юлії були представлені в Museo de la Memoria y los Derechos Humanos у Сантьяго де Чилі, Galerie im Turm у Берліні та IKOB – Музеї сучасного мистецтва в Ойпені (Бельгія) тощо. У 2022 році видавництво Sandstein Verlag опублікувало її першу монографію.

Подія 1Подія 2

Jürgen Ghebrezgiabiher

Юрген Гебрецгіабіхер

Юрген Гебрецгіабіхер (1963 р.) Вивчав літературу в Майні та усний переклад — у Ейвоні, нині займається художніми перекладами. За багаторічну співпрацю зі Свеном Кохом німецькою було перекладено численні тексти лондонського автора Ієна Сінклера — з 2005 року майже десяток статей у «Lettre International» та дві книги, видані 2020 року.

Подія

Koopkultur e.V.

Koopkultur e.V. — берлінська мережа художни_ць, урбаніст_ок, науков_иць та активіст_ок зі Східної Європи. Разом ми робимо трансдисциплінарні проекти, які часто стосуються міського простору. З початком війни в Україні ми ініціювали проекти у сфері культурної соціальної роботи. Ми підтримуємо сім’ї, які прибувають до Берліна, за допомогою мистецьких та партисипативних форматів, зв’язуємо їх із представниками громадянського суспільства. Команда Koopkultur: Петронела Бордеяну, Марина Маркова, Олеся Чайка.

Подія 1Подія 2

Марк Вайзер

Марк Вайзер народився 1967 року в Дюссельдорфі, вивчав філософію, порівняльне музикознавство та звукознавство в Дюссельдорфі та Берліні. З середини 90-х він працює незалежним музичним куратором, медіа-художником і композитором у Берліні. З початку 90-х років Марко Крояк працює фотографом-хроніком сквотерської сцени у Фрідріхсхайні.

Подія

Марія Борисова (Міський театр)

Культурологиня, учасниця команди «Міського театру». Міський театр пропонує вистави, у яких простір міста є і сценою, і основною дією. Ініціатива об’єднує мит_ців і дослідни_ць, що міждисциплінарно працюють із різними темами та просторами і створюють аудіоробити, залучаючи сучасних українських композиторів та саунддизайнерів.

Подія 1Подія 2

Martin Schmitz

Мартін Шмітц

Мартін Шмітц (1956 р.) вивчав архітектуру, містобудування та ландшафтне планування у Люціуса Буркхардта в університеті Касселя. Автор книги «Über die Kultur der Imbißbude», 1983. Куратор кінопрограми 8-го Документального Касселя 1987, конференції «Dilettantismus» (Герліц 1995), виставки «Die Tödliche Doris – Kunst» (Берлін 1999), міжнародного конгресу «Walking Science : See, consider and plan» у Франкфурті та «Конвенції Люціуса Буркхардта» 2014/2017/2023 у Касселі. Видавець книг з архітектури, мистецтва, кіно, дизайну, музики, театру та літератури з 1989 року. Професор в Kunsthochschule Kassel з 2013 року.

Подія

Надіре Біскін

Надіре Біскін народилася в Берліні 1987 року. Вивчала філософію та іспанську мову в Гумбольдтському університеті в Берліні. Пише есеї та прозу. Її дебютний роман «Ein Spiegel für mein Gegenüber (dtv)» вийшов 2022 року.

Подія

Оксана Казьміна

Оксана Казьміна — режисерка, художниця, перформерка, живе в Україні та США. Практика Оксани реалізується на перетині між тілом, рухомим зображенням, критичною квір-практикою та ситуаційними географіями. У 2016–2017 роках Казьміна викладала основи кіно в університеті Веслеян, Коннектикут. Нині здобуває звання магістра та викладає відеомистецтво в коледжі візуальних і перформативних мистецтв Сіракузського університету, штат Нью-Йорк. Разом із Василем Ткаченком ініціювала музичний проект «Сервіз пропав». Казьміна також є учасницею «Freefilmers», кіноруху та громадської організації, що сприяє децентралізації культурних процесів і незалежному кіновиробництву, особливо у Східній Україні. Останні проєкти Фріфілмерз зосереджені на темах пам’яті та архівів поза офіційними історичними наративами, а також гендерного насильства в патріархальному капіталістичному суспільстві. Нині «Freefilmers» займається розбудовою активістської та волонтерської мережі солідарності та підтримки україн_ок, які потерпають від російської імперіалістичної агресії та борються з нею.

Подія

Özlem Düngur

Озлем Дюндар

Озлем Озґюль Дюндар пише вірші, прозу, п’єси, радіоп’єси та есеї. Її збірка поезії «Gedanken Zerren» була опублікована Elif Verlag 2018 року. Її радіоп’єса «Türken, Feue» отримала нагороду «Радіоп’єса року 2020». Вона виступає зі своїми колективами «Kollektiven Ministerium für Mitgefühl» та «Flexen». Орім того, Озлем є співредакторкою антології «Flexen — Flâneusen*WRITE CITY» (Verbrecher Verlag 2019).

Подія

Patrick Bieler

Патрік Білер

Патрік Білер — науковий співробітник Інституту європейської етнології Університету Гумбольдта в Берліні. Він захистив докторську дисертацію про зв’язок між психічним здоров’ям і міським життям, і нині більше цікавиться встановленням міждисциплінарного зв’язку між соціальними та природознавчими науками. Фото Ріка Мозера.

Подія

Paul Scranton

Пол Скратон

Пол Скратон народився 1979 року в Ланкаширі на півночі Англії, живе в Берліні з 2002 року. Його роботи були опубліковані англійською, німецькою, польською та італійською мовами, зокрема книги «Ghosts on the Shore: Travels along Germany’s Baltic coast» (Influx Press), «Am Rand: um ganz Berlin» (Matthes & Seitz) і майбутня «Harzwanderungen — Auf Heine’s spuren durch den deutschen Wald» (Matthes & Seitz).

Подія

Пітер Стрікман (geräusch[mu’si:k])

geräusch[mu’si:k] – проект звукового мистецтва, заснований 2009 року. За допомогою мистецьких практик, звук подається як естетичний засіб вираження та сприяння радості уважного слухання. Саунд-артист Пітер Стрікман (Берлін) створює інсталяції та перформанси за допомогою саморобних інструментів та акустичного фідбеку.

Подія

Уве Шютте

Уве Шютте народився 1967 року у Зауерланді. Виріс у Верхній Баварії, навчався в Мюнхені та Норвічі. Був лектором у Бірмінгемі протягом двох десятиліть, сьогодні живе як письменник у Берліні. Також є літературним критиком, музичним журналістом, культурним есеїстом і фланером у Лондоні та Парижі. Його книги присвячені в основному В. Г. Зебальду та Kraftwerk, а також психопатологічному мистецтву, екстремістській музиці та комунізму як невдалій спробі звільнити мертве й теперішнє апокаліпсису.

Подія 1Подія 2

Sashko Protyah

Сашко Протяг

Сашко Протяг — кінорежисер і активіст з Маріуполя. Cпівзасновник «Freefilmers», колективу художни_ць і режисер_ок. У своїх фільмах працює з темами пам’яті, іншості та відчуження. Нині Сашко живе в Запоріжжі та займається волонтерством для переселенців та української армії.

Подія

Stefan Roigk

Стефан Ройгк

Стефан Ройгк (1974 р) працює в міждисциплінарній сфері звукового колажу, інсталяції та музичної графіки. Шум як художньо-естетичний напрямок є і відправною точкою, і центральним засобом його творчості.

Подія

Свен Кох

Свен Кох (1967 р.) вивчав порівняльне літературознавство; працює редактором і перекладачем з англійської з 1994 року. Разом з Юргеном Гебрезгіабігером він намагається зробити творчість Ієна Сінклера більш відомою в німецькомовних країнах. Разом вони опублікували том «Band Städte begehen heraus» 2020 року, в якому представлені екскурсії Сінклера Берліном, Марселем і Палермо.

Подія

Роберто Орт

Роберто Орт народився 1954 року у Сантьяго де Чилі. Історик мистецтва, живе у Гамбурзі. Працює журналістом для видань «Art, Texts on Art», «Frieze» і є співредактором журналу «Die Beute». Куратор різноманітних виставок та засновник «Akademie Isotrop».

Подія

Томас Карстен

Томас Карстен народився в Падерборні 1966 року, з 1987 року живе в Берліні. Навчався в Технічній школі Берліна і працював архітектором з 1992 року. 2003 році разом із дружиною Олександрою Ерхард заснував студію «Karhard». Перший проект для клубу «Berghain» було розпочато 2003 року. З 2003 року студія зосереджується на консервації будівель та їх адаптивному перевикористанні. 2017 році команда відвідала Київ і створила проект для клубу «K41». Фото: Свен Макуард.

Подія

Tobias Morawski

Тобіас Моравскі

Тобіас Моравскі — художник, комунікаційний дизайнер і автор з Берліна. Його останні публікації: «Reclaim Your City – Urbane Protestbewegungen am Beispiel Berlins» (Verlag Assoziation A), «Making Room: Cultural Production in Occupied Spaces» (Journal of Aesthetics & Protest), «The Death of Graffiti» (Possible Books), «Potosí Principle Archive» (Verlag der Buchhandlung Walther König) тощо.

Подія

Valeria Lazarenko

Валерія Лазаренко

Валерія Лазаренко, кандидатка психологічних наук. Дослідниця Центру урабінстичних студій Георга Зіммеля (Університет Гумбольдта, Берлін), афілійована дослідниця мережі «Афективні суспільства» у Вільному університеті Берліна. У своїй докторській дисертації Валерія досліджувала психогеографічні наративи та ідентичності внутрішньо переміщених осіб в Україні. Зараз працює над проектом про суб’єктивні переживання переміщення з України до Берліна.

Подія

Юлія Куліш

Юлія Куліш — співорганізаторка фестивалю «Drift!» Народилася в Донецьку, Україна. Нині є аспіранткою кафедри літературознавства у Києво-Могилянській академії та лідеркою групи альтернативної освіти «Neoclub», що дотримується психогеографічної спадщини організації «Situationist International».

Подія 1Подія 2