Logo-green

DE УКР ENG

Програма: День 2

Подія для дітей: вухами ходи, ногами чуй

5 травня | 10:00 | Прогулянка | Назовні / місце зустрічі - двір Бетаніен

Якщо ви хочете відвідати цю прогулянку, заповніть форму.

Прогулянка для дітей від 4 років. Іноді бігаючи швидко, іноді дуже повільно, іноді затримуючись, ми досліджуємо заздалегідь визначений шлях, на якому стикаємося з різноманітними звуками. Ми повністю присвячуємо себе своїм вухам і ритмам свого тіла: як швидко б’ється серце, коли ми біжимо, як звучить сміттєвіз, коли очі заплющені, як часто ми дихаємо? За допомогою маленьких «інструментів» посилюється чуття акустичних та архітектурних ситуацій: дрібні камінчики, палички, маски для сну та пляшки з водою допомагатимуть нам відкрити Я, всередині та зовні.

Прогулянка Map Me Happy. Чуттєві фрагменти украінських міст

5 травня | 14:00-14:30 | Презентація прогулянки | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Організаторки презентують проект прогулянки, яка відбудеться 6 травня. Запрошуємо зануритися у деталі!

Ми використовуватимемо наші чуття, аби відшукати у Берліні проблиски українських міст. Відчуватимемо запахи, торкатимемося та слухатимо невідоме місто, сподіваючись, що воно стане більш дружнім чи зрозумілим наприкінці прогулянки. Можливо, разом ми відкриємо щось спільне для обох міст або просто по-різному відчуємо Берлін. Ми віримо, що почуття та люди можуть долати відстані та допомагати почуватися у безпеці.Map Me Happy” — створена користувачами платформа для збору та обміну чуттєвим досвідом у певному середовищі.

Урбан похід Берліном №1

5 травня | 14:30-15:00 | Презентація прогулянки | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Організатор презентує проект прогулянки, яка відбудеться 6 травня. Запрошуємо зануритися у деталі!

25 км з усіма охочими! Я гуляю з людьми по Києву більше 10 років. Тепер запрошую вас прогулятися Берліном. Це місто за розміром і різноманітністю дуже схоже на Київ, і я давно хотів спробувати тут міський похід. Орієнтовний маршрут: Нойкельн, Темпельхоф, Шенеберг. Ви можете як приєднатися, так і піти у будь-який час. (!) Це не екскурсія, а похід. Темп ходьби вище середнього. Не забувайте про зручне взуття (ми ходимо природними ландшафтами, бруд/пісок, що завгодно) та захист від вітру/сонця/дощу. Непогано буде взяти з собою їжу/чай. Передбачаються короткі зупинки для відпочинку.

Кройцберг, що зникає. Фотопрогулянка

5 травня | 15:00-15:30 | Презентація прогулянки | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Організатор презентує проект прогулянки, яка відбудеться 6 травня. Запрошуємо зануритися у деталі!

У пошуках душі Берліна, фотограф документував зміни в міському середовищі більше десяти років. У Берліні, як і в багатьох містах, наслідки джентрифікації стають дедалі помітнішими: невеликі сімейні магазини зникають, суб- та «Кройц-» культура втрачають простори, виростають безликі масштабні забудови. Александер Штеффен знимкує місця та знаки, які ми будемо згадувати з сумом, хоча й не гадали що коли-небудь сумували би за ними. Зосереджуючись головним чином на забудованих територіях, вітринах, цегляних стінах і графіті, фотограф є свідком зміни власного міста, яким дрейфує без конкретного призначення. Позначені локації на супровідній карті (в роботі) для фотопрогулянки «Кройцберг, що зникає» прагнуть надихнути учасни_ць на індивідуальне «Dérive». Інтегровані фотографії документують трансформацію міста на прикладі одного з найпопулярніших районів. Деталі фотопрогулянки за покликанням.

Палімпсести – Александрплац

5 травня | 16:00-16:30 | Презентація прогулянки | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Організаторки презентують проект прогулянки, яка відбудеться 6 травня. Запрошуємо зануритися у деталі!

Палімпсест — це переписаний папір, перетин кількох текстів. У межах цього проекту глядачам пропонується прогулятися околицями Александерплац. Використовуючи метод психогеографії, аби отримати доступ до моменту та поточної перспективи змін, ви зіштовхнетеся із конкретним місцем, дослідите відчуття, що поділяють люди, щойно опиняються на Александерплац — дискомфорт. У пошуках тригерів цієї афективної реакції, окрім туризму та споживацтва, які спонукають нас «втекти», ми поміркуємо щодо особистих місць відпочинку.

На Беньяміновій «Вулиці з одностороннім рухом»

5 травня | 16:30-17:00 | Презентація прогулянки | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Організаторка презентує проект прогулянки, яка відбудеться 6 травня. Запрошуємо зануритися у деталі!

Усі охочі запрошуються приєднатися до психогеографічної прогулянки, присвяченої «Вулиці з одностороннім рухом», експериментальному тексту філософа Вальтера Беньяміна. Там він зображує уявну вулицю, наповнену знаками, предметами, ситуаціями, думками і краєвидами. Шістдесят окремих коротких прозових творів названі на честь міських явищ — від заправки до планетарію. Різноманіття тем — від кохання до революції — розкидані мегаполісами, підсвіченими ідеями Беньяміна. Разом, розділившись на групи, ми збиратимемо ці сліди на вулицях Берліна. Кожна група обирає фрагмент, підшукує місце, що із ним асоціюється, і спостерігає за тим, як обговорення есею перетворюють локацію на щось інше.

У творі йдеться про

5 травня | 17:00-17:30 | Презентація прогулянки | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Організатор_ки презентують проект прогулянки, яка відбудеться 6 травня. Запрошуємо зануритися у деталі!

У прогулянці ми зануримось у колишній канал і у питання того як люди пересуваються містом, дізнаємось про минулі водойми і стіни Берліну, опинимось у кількох садах і перетнемо кілька меж під написаний спеціально для цієї прогулянки ембієнт. Тривалість: 1 година. З собою необхідно мати заряджений смартфон, мобільний інтернет та навушники.

Tentative d'épuisement d'un lieu berlinois. Психогеографічний експеримент Жоржа Перека

5 травня | 18:00-19:00 | Презентація прогулянки | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Організаторк презентує проект прогулянки, яка відбудеться 6 травня. Запрошуємо зануритися у деталі!

Девід Вагнер робить спробу заглибитися у Rosenthaler Platz шляхом колективного дрейфу і, так, перебуваючи на площі, якої, як всі знають, насправді не існує. Нині на цьому місці знаходиться лише небезпечне для життя перехрестя. Назва прогулянки, звісно, є цитатою Жоржа Перека, який не був ситуаціоністом, але великим психогеографом.

Чому цей краєвид гарний? Наука про ходьбу Луціуса Буркхардта

5 травня | 19:00-20:00 | Лекція | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Це лекція, присвячена швейцарському соціологу Луціусу Буркхардту (1925–2003). Він пов’язував науку про прогулянки, променадологію, з ідеєю міждисциплінарного перетину міського планування, архітектури, історії мистецтва, дизайну та соціології, що визначає сприйняття ландшафту або міського простору і критично розглядає урбанізм та мобільність. У своїх дослідженнях він об’єднав мобільність, сприйняття та дизайн, і тому його можна вважати піонером просторового планування, що виходить за межі дисципліни, поєднує технологію та естетику, архітектуру та мистецтво, а також уможливлює спільне прийняття рішень з реалізації будівельних концепцій. Ще на початку 1950-х років, у своєму рідному місті Базелі, він запобіг зникненню готичних будинків, коли ті хотіли знести заради комфортнішого пересування автомобілями.

Як впливає місто на ментальний стан людини? Соціологічна рефлексія

5 травня | 20:00-21:00 | Лекція | Studio 1 / Kunstquartier Bethanien

Дослідження підтвердили, що міське життя є основною причиною ризиків для психічного здоров’я. Гуманітарні та соціальні науки дотримуються цієї гіпотези та досліджують, які аспекти повсякденного міського життя викликають стрес. Водночас також розглядаються питання, чи може міське життя мати позитивний вплив на людину. Особливий інтерес становлять різні форми соціальних відносин, матеріальні чинники середовища, класифікації та оцінки, а також економічні та політичні процеси.